SĀKUMS

Aktualitātes

Mar 05

WhatsApp Image 2018-03-05 at 12.22.45

Turpinot iepriekšējās Talsu komersantu kluba (TKK) valdes iesākto, arī jaunievēlētā valde šī gada 20.februārī tikās ar Talsu novada pašvaldības vadību: Talsu novada domes priekšsēdētāju Edgaru Zelderi, Talsu novada domes priekšsēdētāja 1. vietnieku administratīvajos, finanšu un izglītības jautājumos Daini Karolu, Talsu novada domes priekšsēdētāja vietnieci attīstības, kultūras un sporta jautājumos Ilzi Indriksoni, Talsu novada domes priekšsēdētāja vietnieku tautsaimniecības, sociālajos un veselības jautājumos Normundu Tropiņu, izpilddirektoru Modri Jaunvalku un Tautsaimniecības komitejas priekšsēdētāju Edmundu Demiteru.

Tikšanās sākumā Talsu novada pašvaldības vadība tiek iepazīstināta ar jauno TKK valdes sastāvu un tad jau pašvaldības pārstāvjiem tiek uzdoti TKK biedru sagatavotie jautājumi. Vispirms TKK biedrus interesē, cik tālu ir pavirzījies jautājums par telpām TKK, uz ko tiek gūta atbilde, ka Talsu novada pašvaldība ir nolēmusi, ka vienā no telpām Talsu novada Pieaugušo izglītības centrā (PIC) varēs atrasties Talsu komersantu klubs, tikai pašvaldības pārstāvim ir jāsagatavo un jāparaksta atbilstošs dokuments, un tad jau šo telpu TKK varēs izmantot savām vajadzībām. Vienīgais šai telpai ir vajadzīgs neliels kosmētiskais remonts un ziemā šajā telpā esot auksts, tāpēc ir jādomā, kā šo problēmu atrisināt.

Nākamais, kas visus biedrus interesēja ir, kad beidzot Talsu novadam būs savs uzņēmējdarbības speciālists. Talsu novada pašvaldības vadība informēja, ka šobrīd šim amatam kandidāts ir jau izvēlēts un tā būs Talsu novada PIC vadītāja Inga Sokolova, kura arī turpmāk strādās PIC un būs arī uzņēmējdarbības speciāliste Talsu novada pašvaldībā, vairāk laika veltot uzņēmējdarbības jautājumiem. Amatā Inga Sokolova pagaidām nav apstiprināta, jo domē vēl nav pieņemtas strukturālās izmaiņas, tāpēc oficiāli viņa tiks apstiprināta amatā pēc šo izmaiņu pieņemšanas, tas varētu būt š.g. maijā. Vēl arī nav šī amata apraksts, tāpēc uzņēmēji tiek aicināti izteikt savas domas, ko vajadzētu iekļaut amata aprakstā. Tāpat tiek domāts, ka Inga Sokolova kopā ar pārstāvjiem no TKK varētu doties pieredzes apmaiņā uz tām pilsētām, piemēram, Cēsīm, Tukumu, kur šāds speciālists jau ir un veiksmīgi strādā.

Turpinot sarunu, TKK valde un Talsu novada pašvaldības vadība sprieda par to, kādi šogad būs Latvijas simtgadei veltītie pasākumi Talsu novadā, kuros savu līdzdalību varētu ņemt arī Talsu komersantu klubs. Šādi pasākumi varētu būt gan Talsu novada lielākais pasākums Talsu pilsētas svētki, kur nevis katrs uzņēmējs atsevišķi, bet TKK biedri kopā varētu piedalīties „Uzņēmēju placī”, gan arī 4.maija pasākums, kur TKK varētu piedalīties „Baltā galdauta” svētkos. Tāpat 4.maija svētkos ir iecerēta vides objekta „Latvijas saule” pamatakmens un vēstījuma kapsulas ielikšanas svinīgā ceremonija. Runājot par šo vides objektu, TKK biedriem bija jautājums, cik daudz līdzekļu tiks atvēlēti „Latvijas saule” tapšanai un, kas apmaksā mākslinieka braucienu uz Ķīnu, kur top viena daļa no šī vides objekta. Ir zināms, ka pašvaldība vides objektam „Latvijas saule”, ir rezervējusi 50000.00 eiro, 8000.00 eiro ir piešķīris Valsts kultūrkapitāla fonds, pagaidām tiek lēsts, ka šī projekta īstenošanai būs nepieciešami 59000.00 eiro, bet šī summa var mainīties.  Ar biedrību „Pedvāle” ir noslēgts sadarbības līgums un mākslinieka brauciens uz Ķīnu tiek apmaksāts no šīs pašvaldības jau rezervētās summas, māksliniekam ir tikai jāiesniedz attaisnotie izdevumu rēķini. Ķīnā vides objekts tiek veidots tādēļ, ka tur izmaksas ir divreiz mazākās nekā citās vietās, kur šādu pakalpojumu piedāvā.

Tāpat uzņēmējus interesēja 2018.gada Talsu novada iepirkuma plāni un būvniecības izmaksu kāpums, kā tas ietekmēs gan bibliotēkas būvniecību, gan citu plānoto objektu būvniecību. Domes priekšsēdētājs Edgars Zelderis uzskata, ka šis jautājums ir ļoti politizēts ne tikai pašvaldībā, bet arī visā valstī, jo valda uzskats, ka pašvaldības iepirkumus var uzvarēt tikai „savējie”, tāpēc viņam gribētos, lai cilvēkiem ir lielāka uzticamība, jo tagad tiek darīts viss, lai visiem būtu iespēja uzvarēt iepirkumu konkursos. Tiek plānoti arī lielie iepirkumi, bet tie ir jāizvērtē, jāsagatavo, lai viss būtu kvalitatīvi. Runājot par zemsliekšņa iepirkumiem, konceptuāli noteikumi ir sagatavoti visiem iepirkumiem virs 1000.00 eiro, visiem iestāžu vadītājiem noteiktā termiņa pēc budžeta pieņemšanas būs jāiesniedz plāns, kas un kad tiek plānots un desmit dienas pirms līguma slēgšanas ir jānosūta informācija pašvaldībai, lai apstiprinātu un publicētu pašvaldības mājas lapā. Par būvniecības sadārdzinājumu runājot, pēc Centrālās statistikas biroja datiem cenas salīdzinot ar pagājušo gada nogali ir palielinājušās tikai par apmēram 3%, tāpēc tas nebūtu iemesls, lai visu tagad sasteigtu.

Viena no sāpīgākajām tēmām ne tikai pašvaldībā, bet visā valstī ir izglītības sistēma un skolu slēgšana, bet arī šo tēmu apsprieda šajā tikšanās reizē. TKK biedrus interesēja, vai netiks veikta skolu reforma, lai pašvaldība beigtu dotēt tās skoliņas, kur bērnu ir ļoti maz, bet nauda ir jāiegulda tikpat daudz, cik lielajās skolās. Visi mēs gribam saviem bērniem labu izglītību, bet aizvest bērnu uz nedaudz tālāko skolu negribam, lai tā ietaupīto naudu ieguldītu skolotājos un izglītībā kopumā. Pašvaldības pārstāvji informēja, ka tiek izvērtētas visas skolas un tiek gaidīti izvērtējumi. Šobrīd dotēti tiek skolu direktori, bet runājot par pedagogu atalgojumu „nauda seko skolniekam”, šobrīd dotācijas nenotiek. Dotācijas slieksnis varētu skart Pūņas, Virbus, Stendi. Tiek runāts par to, ka pilsētā vismaz vienai skolai jābūt, tāpēc Stendē šī skola paliks, tikai ir jāveic reorganizācija, kura šobrīd jau tiek īstenota. Par pārējām skolām tiek spriests, ka vismaz pirmās četras klases būtu jāsaglabā, lai mazajiem bērniem nebūtu jādodas uz lielajām skolām un lauki nepaliktu tukši. Jautājumā par skolām, aktuāls ir arī jautājums par Sporta skolu, kuras darbība ir necaurskatāma un nav vienota apmaksas un finansējuma sistēma dažādiem sporta veidiem, lai šo sistēmu sakārtotu, drīzākajā laikā Sporta skolā tiks veikts audits.

Ierobežotā laika limita dēļ, visi šobrīd uzņēmējiem interesējošie jautājumi netika izrunāti, tie tiks pārspriesti nākamajā TKK valdes un Talsu novada pašvaldības pārstāvju tikšanās reizē.

Feb 26

WhatsApp Image 2018-02-23 at 16.15.32

Šī gada 15.februārī jau otro reizi Talsos, šoreiz „Kuršu krogā”, notika  Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Kurzemes Biznesa kluba sadarbībā ar Talsu komersantu klubu (TKK) un AS Citadeles banku rīkotais uzņēmēju biznesa atbalsta, tīklošanās (networking) un diskusiju vakars, kurā tikās gan LTRK Kurzemes reģiona pārstāvji, sadarbības partneri un biedri, gan TKK biedri.

Tikšanās sākumā klātesošos uzrunāja LTRK Kurzemes reģiona Ventspils nodaļas Biedru atlases vadītāja Dace Kolāte, dodot vārdu LTRK Kurzemes Padomes priekšsēdētājam Andim Arakam, TKK valdes priekšsēdētājai Janai Kalējai un AS Citadele Talsu filiāles vadītājai Baibai Freinātei.

Andis Araks informēja par LTRK paveikto un šobrīd galvenajiem uzdevumiem, kā arī uzklausīja uzņēmēju viedokļus un ierosinājumus, kurus LTRK kopā ar uzņēmējiem vajadzētu risināt. Šobrīd daudzi uzņēmēji ir pārsteigti par jaunajiem elektrības rēķiniem, tāpēc, lai apzinātu OIK diferenciācijas modeļa patieso ietekmi uz Latvijas uzņēmējiem, jo īpaši, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, LTRK aicina biedrus brīvā formā paust viedokli par elektrības rēķinu izmaiņām – kā pozitīvām, tā negatīvām, kā arī sūtīt jaunos elektrības rēķinus LTRK Politikas daļas analīzei, rakstot uz lobijs@chamber.lv. Viens no sāpīgākajiem jautājumiem gan visai valstij kopumā, gan arī uzņēmējiem ir „Ātrie kredīti” un šo kredītu jūgā nonākušie darba ņēmēji, tāpēc tika runāts par to, kā varētu kaut ko mainīt šajā jomā un kādi būtu risinājumi. Tikšanās laikā tika spriests par nodokļu sistēmu un par nepieciešamību piemērot visiem vienādu nodokļu politiku, par ēnu ekonomiku un tās mazināšanu ar čeku loterijas palīdzību, par pašvaldības „birokrātisko aparātu” un pašvaldības iesaistīšanos uzņēmējdarbībā, par jauno māmiņu nodarbinātību – rosināt izmaiņas normatīvajā vidē, lai māmiņām pēc dekrēta atvaļinājuma būtu iespējams atgriezties darba tirgū pirms termiņa uz nepilnu slodzi, nezaudējot māmiņas statusu un algu, par kases aparātu maiņu, viesstrādnieku ievešanu Latvijā un vēl citiem jautājumiem, kurus kopējiem spēkiem būtu nepieciešams risināt.

Klātesošajiem bija iespēja diskutēt par sev svarīgiem jautājumiem un uzklausīt lietderīgus padomus par laika plānošanu no JCI Latvia trenera Uģa Krūmiņa. Viņš pastāstīja par to, kā labāk saplānot savu dienu, kā aizpildīt savu plānotāju un daudzām citām, it kā sen zināmām tomēr piemirstām, lietām.

Feb 14

Kaspars_Porins_IMG_3977

          Šī gada 12. janvārī Talsu Tautas namā  notika gadskārtējā Talsu Komersantu kluba (TKK) kopsapulce, kurā biedri atskatījās uz aizvadītajā gadā padarīto un ievēlēja jaunu valdi un valdes priekšsēdētāju, uzņēma jaunus biedrus un kopīgi atpūtās.

 Kopsapulci ar uzrunu atklāja TKK valdes priekšsēdētājs Andis Rērihs, kurš pateicās biedriem par kuplo apmeklējumu un TKK valdei, par kopā nostrādātajiem diviem gadiem un kopā padarītajiem darbiem, novēlot patīkami pavadīt laiku, iesākumā nedaudz pastrādājot, tad atpūšoties. Pēc šīs uzrunas sekoja Talsu novada domes priekšsēdētāja 1. vietnieka administratīvajos, finanšu un izglītības jautājumos Daiņa Karola uzruna un dalībnieku apsveikums, kā arī Talsu novada domes dāvanas pasniegšana TKK.

TKK valdes locekle Eliko Bērziņa klātesošos iepazīstināja ar TKK 2017.gada pārskata prezentāciju. Prezentācijā atspoguļotas 2017.gada TKK biedru aktivitātes un dalība dažādos pasākumos, labdarības projektos, vizītēs, dalība pilsētas un novada sabiedriskajā dzīvē. Komersantu kluba biedrus informēja par biedru skaita izmaiņu tendencēm. Ar šo prezentāciju var iepazīties TKK mājas lapā www.tkk.lv

Pēc prezentācijas TKK biedri tiek aicināti nobalsot par balsu skaitīšanas komisiju, jauno biedru uzņemšanu un jaunās valdes un valdes priekšsēdētāja ievēlēšanu. Atbilstoši statūtiem valde tiek ievēlēta uz diviem gadiem, valdē tiek ievēlēti pieci visvairāk balsu ieguvušie kandidāti, bet par priekšsēdētāju ieceļ personu, kura no ievēlētajiem valdes locekļiem saņēmusi visvairāk balsu. Valdes vēlēšanās piedalījās 33 no 39 kluba biedriem un vislielāko balsu skaitu (30 balsis) saņēma Jana Kalēja (AS Talsu autotransports), līdz ar to uz turpmākajiem diviem gadiem viņa ir ievēlēta par TKK valdes priekšsēdētāju. Valdē, tāpat kā iepriekšējos divus gadus, turpinās darboties Eliko Bērziņa (SIA Zoocentrs ELVA), Zintis Vicinskis (SIA Vīgantes), Ainārs Lūks (SIA Ziemeļkurzemes drošība) un no jauna ievēlētais Kaspars Eihe ( SIA Krauzers).

Vēlmi pievienoties Talsu komersantu kluba biedriem ir izteikuši trīs uzņēmumi. Pēc biedru vienbalsīga balsojuma, TKK biedru sastāvā tika uzņemti SIA “Lateva”, AS “Citadele banka” un SIA “GV Sports”.

 TKK biedriem tiek piešķirta “Talsu Komersantu Kluba Piederības Zīme” – sudraba nozīmīte ir TKK simboliska atzinība, kuru piešķir kluba biedriem, kuri TKK biedru statusā ir trīs gadus. Šogad nozīmīti saņēma SIA „Zoocentrs ELVA.”

Pēc labi padarīta darba seko kopīga atpūta. Par padarītiem darbiem sakām paldies visiem komersantu kluba biedriem. Pateicamies Andim Rēriham par ieguldīto darbu TKK vadīšanā iepriekšējos divos gados, ieguldot intensīvu darbu TKK atpazīstamības un biedru savstarpējās sadarbības veicināšanā. Paldies iepriekšējam valdes sastāvam! Jaunajai valdei un TKK biedriem kopā, novēlam neatlaidību un enerģiju izvirzīto mērķu sasniegšanā!Aptaujas

Pašlaik nav pieejama neviena aptauja

Tuvākie notikumi

novembris 2017
P O T C P Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10

Kategorija: GeneralKurzemes uzņēmēju Padomes sēde

Close
10. novembris Plkst. 10.00

Talsi (Talsu novada pašvaldība, Kareivju iela 7, Talsi, “Mazā zāle”)

11 12
13 14 15 16 17

Kategorija: GeneralBiznesa rīts

Close
17. novembris Plkst. 11.00

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sadarbībā ar Talsu komersantu klubu un SEB banku aicina uz kārtējo Biznesa rītu, kurš notiks š.g. 17.novembrī, plkst.11:00, Kareivju ielā 7, Talsos ( Talsu novada domes "Lielā zāle")

Tikšanās reizē uzzināsim, kas ir jāapdomā, veidojot piedāvājumus klientiem. Interaktīvā sarunā izrunāsim piemērus no Jūsu biznesa un kopīgi radoši pamodelēsim papildu risinājumus.
Radošs darbs grupās produkta noformulēšanā no idejas līdz piedāvājumam klientiem. Ņemiet līdzi piemērus no savas pieredzes un tiekamies radošā ideju darbnīcā- Biznesa rītā!

Biznesa rīta mērķauditorija: uzņēmumu vadītāji un vadošie speciālisti.

Dalības maksa: Bez maksas!

18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Kategorija: GeneralTKK valdes sēde

Close
30. novembris Plkst. 16.00

Talsu komersantu kluba telpās
Stendes iela 8, Talsi.
Valdes sēdes sākums plkst.16:00

1 2 3

Notikumi

 • 23. marts Plkst. 12.00

  "Kuršu krogs", Dižstende.
  Sapulces sākums plkst. 12:00

  Kopsapulces dienas kārtība:

  1.Kopsapulces darba kārtība:
  1.1.2017.gada pārskata apspriešana un apstiprināšana.
  1.2.Citi jautājumi.
  2.„Reģionu sarunas par labklājību”, tikšanās ar Latvijas Bankas padomes locekli Edvardu Kušneru, Monetārās politikas pārvaldes vadītāja vietnieku Mārtiņu Bitānu un valdes locekli Hariju Ozolu.
  3.Neformālā daļa.