SĀKUMS

Aktualitātes

Sep 07

Šīs vasaras izskaņā 30.augustā Talsu komersantu kluba biedri tikās savā kārtējā kopsapulcē. Talsu komersantu klubs pagājušā gada novembrī nosvinēja savu kopā būšanas desmitgadi. Šajā laikā ir daudz kas izdarīts un daudz kas piedzīvots, ir mainījušies biedri, kāds pienācis klāt, kāds aizgājis prom, bet doma, ka kopā var paveikt vairāk, ir palikusi. Tikai ir jāpārskata savas kopā būšanas mērķi un jāizvirza jauni, un katram biedram pašam sev jāpajautā: kāpēc es vēlos būt komersantu klubā un kā es varu būt noderīgs Talsu komersantu klubam un kā komersantu klubs var būt noderīgs man. Lai šo uzdevumu paveiktu, talkā tika ņemta ACC, asociēti sertificēts koučs, komandu koučs, mentors Inita Lūka.

TKK pilnsapulce

Koučs ir speciālists, kurš palīdz cilvēkam vai cilvēku grupai atrast viņu personiskos mērķu sasniegšanas ceļus un paņēmienus, attīstīt nepieciešamās iemaņas un prasmes. Koučs ir speciālists, kurš palīdz noticēt saviem spēkiem, paļauties uz sevi.  Koučs ir eksperts jautājumu uzdošanas jomā, kuri ievieš lielāku skaidrību, atmodina apziņu un vēlmi darboties. Tā galvenais uzdevums ir uzdodot jautājumus, pareizi virzot sarunu ar klientu, panākt rezultativitāti un labvēlīgas pārmaiņas. Šo visu lieliski  paveica Inita Lūka. Visiem divdesmit diviem klātesošajiem Talsu komersantu kluba biedriem sākumā tika uzdots jautājums, kāpēc viņi ir iestājušies Talsu komersantu klubā un kāpēc ir ieradušies uz šo kopsapulci. Atbildot uz šiem jautājumiem, tika noskaidrots, ka biedri vēlas izvirzīt jaunus mērķus komersantu klubam un visi kopā nolēma, ka tie ir jāuzstāda vismaz tuvākajiem trim gadiem. Tālāk jau biedri tika dalīti trijās darba grupās, kurās katram bija jādalās ar savas dzīves jaukāko stāstu un pamatojumu, kāpēc to stāstāt citiem un galveno atziņu, ko ar šo stāstu vēlējaties pateikt. Un tad no katra personīgās atziņas, sameklējot vienojošo, bija jāizdomā komandas kopējā atziņa, ko nācās prezentēt pārējām komandām. Tā Talsu komersantu klubs tika pie trim atziņām: 1)atrast līdzsvaru, sasniedzot mērķus; 2) būt kopā, uzticēties un rīkoties; 3) aktīvi un saliedēti sasniegt mērķi.

Turpinājumā katrai komandai, tika uzdots uzdevums, strādāt pie Talsu komersantu kluba mērķu izvirzīšanu, bet, lai to izdarītu, vispirms ir jāsāk ar sapņiem. Visi ar lielu entuziasmu ķērās pie sapņu mērķiem. Te bija gan sapņi par 60000 iedzīvotāju Talsu novadā, gan par kuģošanas kanālu līdz Talsiem, četri deputāti pārstāv TKK Briselē, gan par Talsu hercogisti ar kolonijām, gan par TKK 600 biedriem jau 2020.gadā, gan par TKK un Talsu novada pašvaldības veiksmīgo sadarbību, gan par kopīgu atpūtu, gan par to, ka visi TKK biedri veseli, bagāti, laimīgi. Bet visi sapņi reiz beidzas un arī šie, tāpēc darbu sāka plānotāji, kuri caurskatīja sapņus, katrā grupā atstājot pa trim sapņiem, kurus varētu īstenot. Šis uzdevums jau vairs nebija tik vienkāršs un visiem grupas dalībniekiem nācās krietni pastrādāt, lai no graudiem izsijātu pelavas. Tomēr arī šis darbs tika veikts godam un katrai komandai palika sapņi, kurus iespējams īstenot. Arī ar šo viss vēl nebeidzās, jo tagad sākās darbs kritiķiem. Te nu atkal visi atdzīvojās, jo izrādās mēs mākam ne tikai sapņot, bet arī kritizēt. Jā un kritika arī ir vajadzīga, pēc tās izsijājās dzīvotspējīgākie sapņi. Sapņi, kuri kļuva par mērķiem Talsu komersantu kluba trīs gadiem. Mērķi, kuri īstenojami līdz 2020.gadam. Beigās balsojot, tika noskaidroti trīs svarīgākie kluba mērķi: 1)Talsu komersantu kluba un Talsu novada pašvaldības veiksmīga sadarbība; 2)kopā strādājot, Talsu novads kā veiksmes stāsts; 3) TKK kopā atpūšas, veseli, bagāti, veiksmīgi.

Tā visiem kopīgi strādājot, radās jaunas idejas, tika nonākts pie kopsaucējiem, visi jutās kā vienota komanda, kura, kopējiem spēkiem, ir gatava daudz paveikt. Komanda, kura savus izvirzītos mērķus, spēj sasniegt. Šai komandai šajā kopsapulcē pievienojās vēl divi jauni biedri, uzņēmumi DeltaPhi SIA un Ingrid D AS, kuri jau iepriekš bija izteikuši vēlmi iestāties Talsu komersantu klubā un tagad tika uzņemti. Arī jaunie biedri aktīvi piedalījās koučingā un tas liek cerēt, ka arī turpmāk viņi būs tikpat aktīvi un vēlme līdzdarboties neapsīks.

TKK1

TKK2

TKK3Aptaujas

Pašlaik nav pieejama neviena aptauja

Tuvākie notikumi

jūlijs 2018
P O T C P Se Sv
25 26 27 28 29 30

Kategorija: GeneralTalsu pilsētas svētki "Uzņēmēju placis"

Close
30. jūnijs Plkst. 9.00

Talsu ezera promenādē no plkst.9.00-15.00 Talsu komersantu kluba biedru telts.

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5