SĀKUMS

Aktualitātes

Aug 24

Šī gada 31. jūlijā Talsu Komersantu klubs (TKK) organizēja tikšanos ar Eiropas Parlamenta deputātu Arti Pabriku. Šīs tikšanās iemesls bija iepazīstināt politiķi un Saeimas deputāta kandidātu ar Talsu novada iedzīvotāju iniciatīvas grupas vēlmi izveidot multihalli, kurā iekļauta ledus halle, peldbaseins, viesnīca, sauna, skeitparks, tenisa korti u.c., uz tikšanos tika aicināti ne tikai Talsu komersantu kluba biedri, bet arī visi citi interesenti.


Tikšanās sākumā TKK valdes loceklis Ainārs Lūks klātesošajiem pauda viedokli, ka šādas multihalles celtniecība būtu ieguvums ne tikai Talsu novadam, bet plašākam apkārtējam reģionam. Ideja par peldbaseinu Talsos ir jau sena, bet ledushalle ir nolietojusies un prasās pēc kārtīga remonta vai jaunas, tādēļ tika izveidota iniciatīvas grupa, kura pie šīs idejas strādā jau gadu un ir pabijusi Somijā, kur iepazinās ar līdzīgām būvēm, lai labākās idejas izmantotu iespējamās multihalles projektēšanā un celtniecībā.

Līdz šim paveikto un iespējamo būves izskatu, ko izstrādājuši Rīgas Tehniskās universitātes studenti, prezentēja TKK biedrs, uzņēmējs Jānis Grahoļskis, SIA «Ingrid D» vadītājs un īpašnieks. Jānis Grahoļskis ir pārliecināts, ka ne jau alga ir primārais iemesls, kādēļ iedzīvotāji dodas prom no novada, bet apkārtējā vide un iespējas, kādas pastāv novadā. Pašvaldības deputātiem un iedzīvotājiem kopā ir jārada tāda vide un iespējas, lai iedzīvotāji vēlētos palikt dzīvot novadā, vēlētos šeit strādāt un pavadīt brīvo laiku. Un šādas multihalles esamība nodrošinātu gan darbavietas, gan brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Ideja ir grandioza, bet ir jābūt drosmīgiem, lai investētu šādas būves projektēšanā un celtniecībā, bet tas ir nepieciešams, lai radītu kaut ko nozīmīgu un tādējādi soli pa solim attīstoties. Tas būtu nopietns ieguldījums ne tikai novada attīstībā, bet arī novada iedzīvotāju dzīvē. Hokeja halles apmērs plānots, lai tajā būtu iespējams rīkot vismaz valsts mēroga sacensības (500 skatītāju vietas), peldbaseinu ar sešiem celiņiem, viesnīcu ar 30 numuriņiem, saunu, skeitparku, velo trasi u.c.

Galvenie iemesli, kuri varētu radīt šķēršļus šī projekta īstenošanā ir finansējums un politiķu vēlme atbalstīt. Talsu novada domes deputāts Edmunds Demiters sacīja, ka tuvākajā domes tautsaimniecības komitejā deputāti tiks iepazīstināti ar ideju, lai domē varētu pieņemt lēmumu par konkrēta finansējuma piešķiršanu kompleksa projektēšanai un tas nozīmētu, ka ideja pašvaldības līmenī ir apstiprināta un nopietni uztverama. Projektēšana varētu izmaksāt aptuveni 350 tūkstošu eiro, bet kompleksa būvniecība provizoriski varētu izmaksāt septiņus miljonus eiro.  Uzņēmēji pauda cerību, ka daļu finansējuma varētu piesaistīt no Eiropas Savienības, daļu no valsts budžeta līdzekļiem un pārējo — no pašvaldības.Aptaujas

Pašlaik nav pieejama neviena aptauja

Tuvākie notikumi

jūlijs 2020
P O T C P Se Sv
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2