SĀKUMS

Aktualitātes

Oct 03

Turpinot iesākto tradīciju, šī gada 26.septembrī Talsu komersantu kluba (TKK) valde tikās ar Talsu novada pašvaldības vadību: Talsu novada domes priekšsēdētāju Edgaru Zelderi, Talsu novada domes priekšsēdētāja 1. vietnieku administratīvajos, finanšu un izglītības jautājumos Daini Karolu, Talsu novada domes priekšsēdētāja vietnieci attīstības, kultūras un sporta jautājumos Ilzi Indriksoni, Talsu novada domes priekšsēdētāja vietnieku tautsaimniecības, sociālajos un veselības jautājumos Normundu Tropiņu, izpilddirektoru Modri Jaunvalku un Tautsaimniecības komitejas priekšsēdētāju Edmundu Demiteru. Šoreiz tikšanās notika, lai Talsu novada pašvaldības pārstāvji atbildētu uz Talsu komersantu kluba biedru sagatavotajiem jautājumiem.

TKK_TNP 26.09.2017.

Zinot par tikšanos ar pašvaldības pārstāvjiem, Talsu komersantu kluba biedriem tika lūgts sagatavot sev interesējošos jautājumus, kurus TKK valde tikšanās laikā varētu uzdot Talsu novada pašvaldības vadībai. Uzņēmējus interesēja dati uz 2017.gada 1.janvāri par strādājošo skaitu, viņu nomaksāto IIN, kā arī, cik ir reģistrēti aktīvie uzņēmumu un viņu kopējais apgrozījums 2016.gadā, lai nākamajā gadā varētu šos datus salīdzināt un uzzināt, kāda ir tendence Talsu novadā. Šeit E. Zelderis informēja, ka Talsu novadā ir 9048 darbinieki, 11 108 pašnodarbinātas personas, no kuriem budžetā ienāk 13 785 250.00 euro nomaksātais IIN. Novadā ir 2408 ekonomiski aktīvi uzņēmumi, bet simts lielāko uzņēmumu gada apgrozījums ir 282 017 885.00 euro.

Tālāk tika noskaidrots vai un kādi pasākumi tiek veikti, lai samazinātu pašvaldības izmaksas un funkcijas, vai ir plānotas jaunas štata vietas, kā arī vai Talsu novada pašvaldība ir apsvērusi iespēju ieviest cenu aptaujas pirkumiem līdz 10 000.00 euro. Pašvaldības pārstāvji informēja, ka šobrīd Talsu novada pašvaldībā notiek personāla audits, pēc kura tad būšot skaidrs, kas būs jāmaina, lai darbinieku funkcijas nedublētos un arī tas, vai būs nepieciešams pieņemt jaunus darbiniekus. Jaunas štata vietas netiks veidotas, bet tur kur darbinieki trūkst, tiks pieņemti jauni speciālisti. Skaidrs ir viens, ka šāda veida audits nebūs vienīgais, tiek plānots, ka auditi varētu notikt gan pagasta pārvaldēs, gan SIA Talsu namsaimnieks. Tāpat ar 2018. gada sākumu tiek plānots rīkot cenu aptaujas līdz 10 000.00 euro, jo kopsummā tur apgrozās pietiekami lielas naudas summas, lai pievērstu uzmanību, cik godīgi un atklāti notiek visi iepirkumi.

Talsu komersanta kluba biedrus interesēja, vai šobrīd Talsu novada pašvaldībā ir uzņēmējdarbības speciālists un kādus uzdevumus veic šāds speciālists. Tāpat vai TKK tiks uzaicināts piedalīties starptautiskās vizītēs un citos pasākumos, kas varētu būt saistoši TKK biedriem. Edgars Zelderis darīja zināmu, ka kādreiz šāds speciālists bija, bet šobrīd šāda stata vieta nav Talsu novada pašvaldībā, tomēr tiekot domāts par to, lai atkal būtu, jo ir svarīgi, lai uzņēmējdarbības speciālists būtu kā augstas klases menedžeris, kurš zina, kas ir svarīgi uzņēmējiem un kas pašvaldībai, lai notiktu raita komunikācija starp uzņēmējiem un pašvaldību un lai ir šī atgriezeniskā saite.

Par starptautiskajām vizītēm vēl tiek spriests, jo pašlaik nav īsti skaidrs, cik tas ir lietderīgi un vai ir kāds pienesums Talsu novadam. Tāpēc par to vai TKK tiks uzaicināts vēl ir pāragri solīt, jo vispirms ir jānoskaidro, kāds būtu vizīšu mērķis vai tas Talsu novada uzņēmējiem būtu interesanti un ko viņi gribētu gūt no šīm vizītēm. Šeit ir jāveic pamatīgs darbs, lai dotu atbildi.

 

Turpinot tikšanos tika runāts gan par kinoteātra „Ausekļa” attīstības koncepciju, gan par Deviņu pakalnu iedzīvināšanas pasākumiem, gan Eiropas projektiem SAM 361 un 562 un Talsu tirgus projektu. Uzņēmēji tiek informēti, ka kinoteātris „Auseklis” tiek veidots kā sabiedrisko iniciatīvu centrs, kurā tiktu rīkoti gan semināri un konferences, gan, visticamāk, nākošgad demonstrēts kino.

Lai aktivizētu Deviņu pakalnu projektu, ir atjaunota darba grupa, kura skatīs un vērtēs iepriekš iesniegtos ierosinājums un mēģinās tos ieviest dzīvē, tiek solīts, ka uz nākamo darba grupas sanāksmi tiks pieaicināts arī Talsu komersantu klubs.

Pašvaldības vadība informē, ka Talsu tirgus projekts pagaidām tiek pārskatīts un tagad tiek darīts viss, lai mazinātu projekta izmaksas un tāpēc nav zināms, kad sāksies projekta īstenošana. Tāpat ir ar daudziem citiem projektiem, kuri tiek pārskatīti, lai samazinātu izmaksas un viena liela projekta vietā varētu īstenot vairākus mazus projektus, kas būtu daudz lietderīgāk.

Tikšanās nobeigumā uzņēmēji un Talsu novada pašvaldības vadība nonāca pie secinājuma, ka šādas tikšanās vismaz vienu reizi ceturksnī ir ļoti noderīgas, lai izrunātu abām pusēm interesējošos jautājumus un mēģinātu rast risinājumus dažādām situācijām. Šīs tikšanās ir iespēja Talsu novada pašvaldībai uzzināt, ko dara uzņēmējs un uzņēmējiem uzzināt, ko dara pašvaldība.Aptaujas

Pašlaik nav pieejama neviena aptauja

Tuvākie notikumi

jūlijs 2018
P O T C P Se Sv
25 26 27 28 29 30

Kategorija: GeneralTalsu pilsētas svētki "Uzņēmēju placis"

Close
30. jūnijs Plkst. 9.00

Talsu ezera promenādē no plkst.9.00-15.00 Talsu komersantu kluba biedru telts.

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5