SĀKUMS

Aktualitātes

Jul 24

Šī gada otrais ceturksnis ir jau pavadīts un Talsu komersantu klubs (TKK) atskatās uz šajā laikā paveikto. Šajā ceturksnī ir paveikts gana daudz, ir bijušas TKK valdes sēdes, tikšanās ar Talsu novada pašvaldības vadību, TKK biedri ir piedalījušies gan semināros, gan Talsu novada un LTRK rīkotajos pasākumos.

Pats pēdējais pasākums, kurā TKK biedri piedalījās bija šī gada 30. jūnijā Talsu pilsētas svētkos Talsu ezera promenādē “Uzņēmēju placī”, kurš atradās Talsu ezera promenādē pie kafejnīcas “Istabas” no plkst.9.00-15.00 un tur atradās TKK biedru telts, kurā tika laipni gaidīti visi biedri, lai pārstāvētu savu uzņēmumu, līdzi ņemot bukletus, baneri vai kādu citu uzņēmumu raksturojošu lietu. Šī bija brīnišķīga iespēja visiem satikties svētku atmosfērā, pārrunāt aktuālos jautājumus, uzzināt jaunumus, kā arī patērzēt patīkamā sabiedrībā un gaisotnē. Biedri tika aicināti būt aktīviem un rast laiku, lai piedalītos, tādējādi veicinot TKK atpazīstamību novadā un valstī.

Jūnija sākumā TKK biedriem un visiem viņu darbiniekiem bija iespēja bez maksas apmeklēt semināru „Nauda nāk” Talsos, kuru vadīja ilgtermiņa uzkrājuma eksperte, AAS „CBL Life” un AS „CBL Atklātais pensiju fonds” valdes priekšsēdētāja Jolanta Jērāne. Viņa klātesošajiem izstāstīja it kā jau visiem sen zināmas lietas par ikdienas tēriņiem, tēriņiem izglītībai un izklaidei, par uzkrājumiem kādam mērķim vai finansiālai brīvībai no cita skatupunkta, tā liekot ikkatram padomāt par naudu un to kā mēs protam ar to rīkoties.

Maija beigās un jūnijā jau devīto gadu notiek Talsu novada konkurss „Talsu bruncī ieaustie” (līdz 2016. gadam ar nosaukumu „Sakoptākā pilsēta vai pagasts”), kur žūrijas komisija iepazīstas ar čakliem, radošiem, aktīviem sava novada iedzīvotājiem un aplūko nedaudz piemirstas vai gluži pretēji, pavisam jaunas apskates vietas un ēkas. Konkurss ir Talsu novada pašvaldības iniciatīva, lai veidotu un stiprinātu sadarbību ar novada iedzīvotājiem, vairotu viņu piederību novadam, ieinteresētu un iesaistītu iedzīvotājus savu īpašumu labiekārtošanā, veicinātu novada sakoptību un pateiktos sabiedriski aktīviem iedzīvotajiem par ieguldījumu novada tēla veidošanā. Katru gadu kopā ar pašvaldības žūriju dodas arī TKK valde, lai piešķirtu kādam no konkursantiem TKK simpātiju balvu. Kurš šogad saņems TKK simpātiju balvu, varēs uzzināt 31.augusta konkursa noslēguma pasākumā.

Vēl maija beigās, precīzāk 29.maijā plkst.15.00 “Kuršu krogā” TKK biedri tika aicināti uz TKK biedru “Prāta vētru”, lai kopīgi diskutējot, nonāktu pie sava viedokļa, kāds ir TKK redzējums un prioritātes Talsu novada attīstības jautājumos, kā arī par kopējo sadarbību ar pašvaldību. Šīs redzējums TKK palīdzētu tikšanās reizēs TKK biedriem ar Talsu pašvaldības vadību un domes deputātiem. Tikšanās reizē tika diskutēts par šādiem jautājumiem:

Vizuāli pamanāmas/informatīvas zīmes, par Talsu pilsētas netālo atrašanās vietu, izvietošana uz Ventspils-Rīga šosejas;

  • Ikgadējs pašvaldības rīkots pasākums par godu uzņēmējiem, kurā tiktu godināti Talsu novada lielākie/čaklākie u.c. uzņēmēji;
  • Par iespēju plānotajās izbraukumu vizītēs, kuras tiek organizētas starp sadraudzības pilsētām, pieaicināt uzņēmējus (uzņēmēji šajās vizītēs ir gatavi doties par savu finansējumu);
  • Par uzņēmēju informēšanu saistībā ar dažādu kultūras un līdzīgu pasākumu norisi Talsu pilsētā un tās apkārtnē (ar mērķi, piemēram, palīdzēt uzņēmējam atbilstoši sagatavoties pilsētas iedzīvotāju un viesu uzņemšanai. Vēlams iepriekš izsludināt plānoto pasākumu grafiku);
  • Kā attīstīt Talsu pilsētas centru, lai veicinātu tūristu pieplūdumu un to, ka nepieciešams izstrādāt plānu Talsu pilsētas centra pilnveidošanai;
  • Kādas darbības/pasākumi tiek rīkoti Talsu novada tēla spodrināšanai, lai novada vārds izskanētu ar pozitīvu pieskaņu;
  • Talsu novada attīstības plāns un prioritātes – plānotie projekti;
  • Kvalitatīvas iepirkuma daļas izveide, iepirkumu plānošana;
  • Uzņēmējdarbības speciālista vakances izsludināšana, vērtēšanas komisijā pieaicinot TKK pārstāvjus.

23. maijā notika TKK valdes sēde, kurā tika pārrunāti jautājumi par Talsu pilsētas svētku “Uzņēmēju plača” organizatoriskie jautājumi, par plānoto tikšanos ar Talsu novada pašvaldības pārstāvjiem, jautājumi par plānotajiem semināriem un citi aktuāli jautājumi.

TKK biedri 16.maijā piedalījās LTRK rīkotajā Biznesa kluba pasākumā, kur galvenās tēmas bija E-veselība, Talsu uzņēmējdarbības aktualitātes- Talsu novada uzņēmēju un pašvaldības vadības tikšanās- diskusija un GDPR – jaunā datu aizsardzības regula ar lektoru Didzi Šimi no SIA „HORTUS Digital.”

Jau trešo gadu pēc kārtas 4.maijā par godu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai tika svinēti Baltā galdauta svētki. Baltā galdauta svētku mērķis ir stiprināt tradīciju 4. maijā cilvēkiem pulcēties pie viena galda ģimenes, draugu, kaimiņu vai kopienas lokā, apzināti svinot savas valsts esību un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt. Baltā galdauta svētkus cilvēki rada sev paši, uz tiem katrs nāk ar savu cienastu, katrs pievieno galdā un kopīgajās sarunās savu devumu, kopīgi radot svētku sajūtu. Arī šogad 4.maijā, Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā, Talsu ezera promenādē tika svinēti Baltā galdauta svētki. Šajos svētkos ar balti klātu galdu šogad piedalījās arī Talsu komersantu klubs.

Klāt aprīlis Lielās talkas mēnesis un 26.aprīlī arī Talsu komersantu klubs piedalījās lielajā talkā, talkojot „Pionieru parkā” Talsos, teritorija starp 1.maija, A. Lerha-Puškaiša un Rūpniecības ielām.

25.aprīlī notiek kārtējā TKK valdes sēde, kurā tika pārrunāti “Lielās talkas” un 4.maija “Baltā galdauta svētki organizatoriskie jautājumi, valdes locekļi informēja par Talsu rajona partnerības un KNVOAC kopsapulcē izskatītajiem jautājumiem, klātesošie apsprieda par semināra vai konsultācijas  ”Fizisko personu datu aizsardzība” rīkošanu TKK biedriem un citus jautājumus.

14.aprīlī plkst.18.00 Talsu tautas nama Lielajā zāle notika Kārļa Ferdinanda Amendas XIV mūzikas svētku pasākuma ietvaros notiekošā starptautiskā stīgu instrumentu konkursa apbalvošanas ceremonija. Konkursā no Talsiem piedalījās čelliste Marta Balandina. Ik gadu šajā konkursā TKK pasniedz savu balvu, arī šogad un to jau otro gadu pēc kārtas saņem šī meitene no Talsiem – Marta Balandina.

Aprīļa sākumā notika jau vairākus gadus pēc kārtas TKK biedra rīkotā video konference Mini GLS Talsi, kas piedāvā iespēju mācīties no izcilākajiem vadītājiem pasaulē. GLS konference notiek ar video palīdzību, lai pasaules līmeņa speciālisti varētu dalīties savā pieredzē. Šoreiz konferencē varēja uzzināt par radošumu biznesā, par 10 cieņas likumiem, par stratēģiskām pauzēm un to, kā saprast un realizēt savu dzīves mērķi.

WhatsApp Image 2018-07-24 at 18.08.51WhatsApp Image 2018-07-24 at 18.01.01WhatsApp Image 2018-07-24 at 17.59.59WhatsApp Image 2018-07-24 at 18.07.49WhatsApp Image 2018-04-14 at 18.36.13Aptaujas

Pašlaik nav pieejama neviena aptauja

Tuvākie notikumi

maijs 2020
P O T C P Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31