SĀKUMS

Aktualitātes

Jul 20

Jūlijā notika kārtējā Talsu komersantu kluba valdes sēde, kurā tika apspriesti gan ar TKK ikdienas darbu saistītie jautājumi par izdarītiem un plānotajiem darbiem, gan bija tikšanās ar TKK uzaicinātajiem viesiem. Šoreiz tie bija AS “Attīstības finanšu institūcija Altum” Kurzemes reģiona centra vadītāja Ilze Grundmane un jaunievēlētā Talsu novada domes vadība: Talsu novada domes priekšsēdētājs Edgars Zelderis, Talsu novada domes priekšsēdētāja 1. vietnieks administratīvajos, finanšu un izglītības jautājumos Dainis Karols un izpilddirektors Modris Jaunvalks.

WhatsApp Image 2017-07-20 at 22.30.28(1)

Ilze Grundmane TKK biedrus iepazīstina ar Finanšu institūcijas Altum piedāvājumiem un jaunumiem. Izstāsta par to, ka Altum sniedz finansiālu atbalstu jebkuram uzņēmumam, kurš vēlas sevi attīstīt, no jaunas idejas līdz plaukstošam uzņēmumam. Vislielāko atbalstu Altum sniedz jaunam uzņēmumam, bet kopā ar komercbankām palīdz attīstīties arī esošiem uzņēmējiem, kā arī izsniedz aizdevumus lauksaimniekiem lauksamniecības zemes iegādei.

Uzņēmēji tiek informēti, ka Altum šobrīd piedāvā jaunu produkta veidu „Eksporta kredīta garantijas”, kuras var izmantot sadarbībā ar jebkuru valsti ārpus Latvijas. Tāpat, ka top jauna programma „Sociālā uzņēmēja darbība”, kuru var izmantot jebkurš uzņēmējs, kurš nodarbina cilvēkus no sociāli neaizsargātās grupas (cilvēkus ar īpašām vajadzībām, pirmspensijas cilvēkus), tā saņemot grantu līdz pat 90% no kopējām izmaksām (5000.00-200000.00 eur), biznesa idejai ir jādzīvo vismaz divus gadus un tad atkal var pretendēt uz nākamo kārtu.

Lai uzzinātu vairāk par AS “Attīstības finanšu institūcija Altum” programmām un piedāvājumiem, uzņēmēji ir laipni gaidīti Kr.Valdemāra ielā 21a, Talsos.

Šajā valdes sēdē TKK biedri tiekas arī ar jaunievēlēto Talsu novada domes vadību. Talsu novada domes vadība iepazīstas ar klātesošajiem TKK biedriem un iepazīstina ar sevi un savām idejām par turpmāko pašvaldības darbu. Talsu novada domes priekšsēdētājs Edgars Zelderis informē, ka turpmāk gribētu daudz ciešāku sadarbību ar Talsu komersantu klubu, nekā tas ir bijis līdz šim, jo uzņēmēji ir galvenā pašvaldības sastāvdaļa, kura pelna novadam naudu, bet pašvaldība ir tā, kura šo naudu saprātīgi tērē.

Turpinot sarunu, Talsu novada domes priekšsēdētāja 1. vietnieks administratīvajos, finanšu un izglītības jautājumos Dainis Karols sola, ka Talsu novada pašvaldības sadarbības partneri būs Talsu komersantu klubs un Uzņēmēju konsultatīvā padome, ar kuriem sadarbosies gan jebkura svarīga lēmuma pieņemšanā, gan nolikuma izstrādāšanā, kas skar uzņēmējdarbību. Uzņēmēju konsultatīvā padome varētu strādāt vairāk uz normatīvo dokumentu izstrādi un virzīšanu uz komitejām un domes sēdēm, bet TKK būtu tas praktiskais palīgs, kuram varētu prasīt, kā šie normatīvi varētu strādāt un kā tos tālāk iedzīvināt dzīvē. Dainis Karols uzsvēra, ka galvenais ir dialogs, jo tikai caur dialogu var nonākt pie kaut kāda risinājuma.

Tikšanās laikā uzņēmēji uzdeva sev interesējušos jautājumus par pašvaldības sadarbību ar uzņēmējiem, kā tas notiek citos novados un kā tas notiek Talsu novadā. Talsu komersantu kluba biedri informēja, ka citos novados šī savstarpējā sadarbība ir daudz ciešāka un kvalitatīvāka, tajos pašvaldība tiekas ar uzņēmējiem un tāpēc ir informēta gan par uzņēmēju problēmām, gan par viņu nostāju dažādos jautājumos. Uzņēmēji zina, kādu atbalstu var saņemt no pašvaldības un ar viņiem rēķinās. Viņi pauda cerību, ka arī Talsu novadā veidosies šī sadarbība un uzņēmēji saņems atbalstu no pašvaldības. Tāpat uzņēmēji izteica cerību, ka uzlabosies arī informācijas apmaiņa starp pašvaldību un uzņēmējiem, jo citādāk bieži vien ir situācijas, kad par izmaiņām, kas skar komersantus, uzņēmēji uzzina no laikrakstiem un citiem avotiem tad, kad kaut ko iebilst un mainīt ir krietni par vēlu. Pašvaldības pārstāvji solīja, ka turpmāk šī informācijas apmaiņa notiks daudz kvalitatīvāk, protams ne jau ar katru personīgi sazinoties, bet caur Talsu komersantu klubu varētu informēt uzņēmējus par uzņēmējiem svarīgiem lēmumiem.

Tāpat uzņēmēji pauda viedokli, ka pārmaiņas valstī ir jāsāk ar pašvaldībām, jo par daudzām lietām valstī lēmumus pieņem pašvaldības. Ir jācenšas, lai samazinātu pašvaldības izmaksas, jo ar katru gadu pašvaldības izmaksas aug un šajā brīdī valsts paliek pabērna lomā. Pašvaldības vadība piekrita, ka ir pienācis brīdis kaut ko mainīt pašvaldības darbībā un viņi ir gatavi to darīt.

Tikšanās nobeigumā Talsu komersantu klubs un Talsu novada domes vadība vienojās, ka arī turpmāk notiks šādas tikšanās, lai notiktu savstarpēja informācijas apmaiņa un lai uzņēmējiem būtu skaidrs, ko dara Talsu novada pašvaldība un pašvaldība saprastu, ko domā un dara un kā jūtas uzņēmēji.Aptaujas

Pašlaik nav pieejama neviena aptauja

Tuvākie notikumi

februāris 2019
P O T C P Se Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22

Kategorija: GeneralTKK kopsapulce

Close
22. februāris Plkst. 19.00

TKK kopsapulce, gada noslēguma pasākums Talsu novada muzejā.

23 24
25 26 27 28 1 2 3

Notikumi

  • 22. februāris Plkst. 19.00

    TKK kopsapulce, gada noslēguma pasākums Talsu novada muzejā.