SĀKUMS

Aktualitātes

Apr 13

WhatsApp Image 2018-04-13 at 13.05.48

Šī gada 23.martā notika Talsu komersantu kluba (TKK) ikgadējā gada pārskata kopsapulce. Kopsapulci atklāja TKK valdes priekšsēdētāja Jana Kalēja, iepazīstinot klātesošos ar kopsapulces dienas kārtību.

Šoreiz kopsapulce tika sākta ar jaunu biedru uzņemšanu Talsu komersantu kluba rindās. TKK biedri tiek iepazīstināti ar trīs uzņēmumu pārstāvjiem: Sandi Babri SIA Brabantia Latvia rūpnīcas direktoru, Māri Ziediņu SIA SBE Latvia Ltd. valdes locekli un Andri Pabērzu SIA Laruss AP valdes priekšsēdētāju, kuri ir izteikuši vēlmi iestāties TKK. Pēc nelielas uzņēmumu prezentācijas, visi trīs uzņēmumi vienbalsīgi tika uzņemti Talsu komersantu klubā.

Kopsapulce tika turpināta ar balsojumu par izmaiņām TKK statūtos. Tā kā MK noteikumu Nr. 808 “Noteikumi par biedrību, nodibinājumu un arodbiedrību gada pārskatiem” 60.1punktā ir noteikts, ja biedrībai vai nodibinājumam, kam piešķirts sabiedriskā labuma statuss, apgrozījums (ieņēmumi) no saimnieciskajiem darījumiem pārskata gadā ir lielāks par 800 000 eiro, tā gada pārskats ir pakļauts obligātai zvērināta revidenta pārbaudei. Tādējādi, ja biedrības apgrozījums (ieņēmumi) no saimnieciskajiem darījumiem pārskata gadā ir lielāks par 800 000 eiro, tai jāiesniedz zvērināta revidenta ziņojums. Tā kā TKK apgrozījums (ieņēmumi) no saimnieciskajiem darījumiem pārskata gadā nav lielāks par 800 000 eiro, tad nav arī nepieciešams revidenta pārbaude un revidenta ziņojums.

Tālāk jau seko TKK valdes priekšsēdētājas Janas Kalējas ziņojums par 2017.g pārskatu un tā apstiprināšana. Pagājušo gadu TKK noslēdza ar 36 biedru kopskaitu. TKK 2017.gadā ir piedalījušies dažādos semināros un diskusijās, oficiālās pieņemšanās un pasākumos, tikušies ar četriem ministriem, kā arī devušies ciemos pie kluba biedriem, lai vairāk uzzinātu par viņu uzņēmējdarbību.

Pēdējais jautājums, kuru biedri apsprieda kopsapulcē, bija par Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) uzaicinājumu TKK kļūt par LDDK biedru. Klātesošie tiek iepazīstināti ar ieguvumiem un iespējām, kuri būtu pieejami, kļūstot par LDDK biedru. Pārrunājot šo jautājumu, tiek nobalsots, ka TKK kļūs par LDDK biedru.

Kopsapulces nobeigumā TKK valdes loceklis Kaspars Eihe klātesošos vēl informē par TKK plānotajiem pasākumiem tuvākajā laikā un tad jau notiek tikšanās ar Latvijas Bankas padomes locekli Edvardu Kušneru, Monetārās politikas pārvaldes vadītāja vietnieku Mārtiņu Bitānu un valdes locekli Hariju Ozolu, lai diskutētu par tēmu „Reģionu sarunas par labklājību.”

Tikšanās laikā Monetārās politikas pārvaldes vadītāja vietnieks Mārtiņš Bitāns runā par to, ka nevar sēdēt rokas klēpī salikuši un kaut ko gaidīt, ja vēlas, lai Latvija sasniegtu Eiropas attīstītāko valstu līmeni, ir jāuzņemas iniciatīva un jāģenerē inovatīvas idejas. Jārada uzņēmējdarbība, kas vērsta uz ārējo tirgu, nevis uz iekšējo. Un tieši uzņēmējdarbība ir tā, kura Latviju var ievest labklājībā, bet vislielākā problēma ir tā, ka mazie uzņēmēji negrib kļūt lieli, ir jāaudzē savs bizness un jāskatās pāri Latvijas robežām. Saruna tiek turpināta gan par izglītības sistēmas uzlabošanu, gan skolu optimizāciju, lai Latvijā būtu arvien vairāk izcili talantīgu cilvēku, kuri spēj veikt arvien sarežģītākus un vērtīgākus darbus. Mārtiņš Bitāns saka, ka viņi brauc uz reģioniem ne jau tāpēc, lai mācītu uzņēmējus, kā pareizi dzīvot, bet, lai uzzinātu patieso situāciju provincē, jo esot Rīgā, to ir grūti izprast.Aptaujas

Pašlaik nav pieejama neviena aptauja

Tuvākie notikumi

maijs 2020
P O T C P Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31