SĀKUMS

Aktualitātes

Oct 02

Aizvadītās nedēļas 26.septembrī, Talsu Komersantu klubs biedri kopā ar Talsu novada Tūrisma un informācijas biroja darbiniekiem, un Talsu novada tūrisma entuziastiem devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Liepāju, lai ar jauniem iespaidiem sagaidītu Starptautisko tūrisma dienu. Lidosta_2

Viesošanās Liepājā sākās ar Starptautiskās lidostas „Liepāja” apmeklējumu, kur lidostas maiņas vecākais Jānis Tauriņš klātesošos iepazīstināja ar lidostas ikdienu, attīstības vēsturi un nākotnes plāniem. Starptautiskā lidosta „Liepāja” ir vispārējās aviācijas lidosta Grobiņas novada Cimdeniekos. Liepājas lidostas apsaimniekotājs ir SIA Aviasabiedrība Liepāja, īpašnieks Liepājas pilsēta. Vasaras sezonā reisi maršrutā Liepāja-Rīga-Liepāja tiek izpildīti 5 reizes nedēļā no rīta virzienā uz Rīgu un tās pašas dienās vakarā tiek nodrošināta atgriešanās pilsētā, kā arī šobrīd ielidošanas laiki Rīgā saskaņoti ar citiem reisiem, lai pasažieriem būtu maksimāli ērti pārsēsties lidojumiem tālāk uz jebkuru citu “Air Baltic” galamērķi.Lidosta_1Tālāk delegācijas ceļš ved uz „Liepājas biznesa centru”. Tā īpašnieks ir LSEZ SIA „PUMAC LIEPĀJA”, kas nodrošina arī teritorijas apsaimniekošanu, infrastruktūras uzturēšanu un attīstību, kā arī sadarbību ar nomniekiem. Centrs dibināts 1999. gadā, tā teritorija ir 16 ha, kopējā iznomājamā telpu platība 71 000 m2 , šobrīd teritorijā darbojas 17 uzņēmumi nodarbinot vidēji 1000 darbinieku. Mums bija iespēja viesoties 2 no Liepājas biznesa centra teritorijā strādājošajiem uzņēmumiem. Biznesa centrs_3Pirmais no tiem SIA „Expedit Baltic” ir Dānijas mazumtirdzniecības veikalu iekārtojuma risinājumu ražotāja „EXPEDIT” meitas uzņēmums Latvijā. Teritorijā strādā no 2015. gada un pamatā ražo metāla plauktu sistēmas veikalu tīkla gigantam „Jysk”. Uzņēmums nodarbina vidēji 50 darbiniekus. Ja šajā uzņēmumā ražošanas procesu pie dažādiem darba galdiem vairāk vai mazāk nodrošina cilvēku darbaspēks, tad nākamajā uzņēmumā, kurā viesojāmies LSEZ SIA „Trelleborg wheel systems Liepaja” uzsvars jau tiek likts uz robotizētu ražošanas procesu. Neskatoties uz to uzņēmums 3 maiņās nodarbina vidēji 120 darbinieku. No 2018. gada šeit atrodas vienīgā riteņu disku ražotne, jo visa ražošana no Zviedrijas pārcelta uz Liepāju. Biznesa centrs_5Tā nemanot ir pienācis pusdienas laiks, un mūsu ceļš ved uz vienu no Liepājas atdzimušajām arhitektūras pērlēm – „Romas dārzu”, kas sevī ietver Latvijas apbūvei netradicionālu ēku ar burvīgu iekšpagalmu un strūklaku, tajā darbojas Restorāns „Roma”, beķereja „Roma”, mākslas galerija „Romas dārzs”, dažādi veikali un viesnīca un „Art Hotel Roma”. Ēka būvēta viesnīcas vajadzībām 19. gadsimta nogalē un to projektējis arhitekta Pauls Makss Berčī. No 2015. gada ēku kompleksu apsaimnieko Liepājas uzņēmējs Ivars Kesenfelds. Viesnīca atvērta 2019. gadā, tajā ir 26 pilnībā atjaunoti, numuriņi.
Pie sātīgām pusdienām mums ir iespēja satikties ar Liepājas Tūrisma informācijas biroja vadītāju Intu Šņoriņu un uzklausīt viņas pieredzi darbā pie Liepājas un tās apkārtnes mārketinga stratēģijas „Ieplāno Liepāju!”, uzzināt, kā viņi atrod dažādā tūrisma piedāvājuma mērķauditoriju. Ir, ko pamācīties, ko var panākt ar neatlaidību.
Romas dārzs_2Noslēdzošajā daļā devāmies baudīt mākslu, turpat restorāna blakus durvīs – galerijā „Romas dārzs”. Tā aizņem visu ēkas pagrabstāvu un veido Liepājas mākslas vērtību kolekciju, te var iepazīt izcilu 20. gadsimta Liepājas mākslinieku darbus. Gleznu katalogs aptver vairāk kā 1300 Liepājas apkārtnes mākslinieku darbus un lielākā daļa no tiem izstādīti „Romas dārza” pagrabos. Lai nokļūtu jaunajā „Art Hotel Roma”, ir tikai jāiekāpj liftā un mēs jau atrodamies viesnīcas pirmajā stāvā. Mākslas iekļaušana viesnīcas nosaukumā notikusi ne bez pamata, jo arī viesnīca vienlaikus kalpo, kā galerija vairāk 100 mākslinieku oriģināldarbiem. Māksla viesnīcā ir ik uz soļa, centrālās trepes rotā gleznots mākslas darbs, visur kur mēs dodamies mūs pavada māksla, koridoros, trepēs, viesnīcas numuriņos, aizkaros viss ir savstarpēji saistīts.
To nevar izstāstīt, tas ir jāredz.
Neviļus gribas sekot Liepājas vilinājumam un ieplānot Liepāju!
Jūra_1Aptaujas

Pašlaik nav pieejama neviena aptauja

Tuvākie notikumi

oktobris 2020
P O T C P Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1